Modele Flokesh ne Mode

June 3, 2008 · Print This Article

Me rastin e prerjes se flokut tim, po shkuaj kete tem sepse kam dal shum e pa kenaqur nga stili i flokut, dhe nuk dua qe ju te beni te njejtin gabim. Zakonisht i kam floket te gjat shum edhe me onde/kacurrele te lehta, kam shume koh qe nuk i kam prere floket me ndonje slil kushe e di sepse i kam kacurrela dhe nuk duket gjithsesi. Nje dit isha duke par televizor edhe ishte tema e modeleve te flokut, te gjitha modelet e rea, dhe mua me pelqeu nje model dhe doja ta provoja, keshtu qe vajta e i preva ashtu sic isha kurdisur. Modeli eshte shum i bukur por jo por jo per flokun tim, tani kam ngelur duke pare fotografite kur kisha flokun e gjate edhe me vjen aq inat me vete sa plas. Tani pra dua tju jap keshilla qe mos te perfundoni ne te njejten pozite si un.

Ne rradhe te pare, kur zjedh nje model floku duhet ta marresh me mend tek floku jot. E di qe e ke pare tek nje femer tjeter edhe i duken shum bukur, por floku kacurrel nuk pritet shum i shkurtert sepse pastaj ngel duke shtri floket did per dit e i djeg e perzhit kot.

Modeli i pare eshte shum i bukur, por kini kujdes ne qofte se konsideroni kete luk. Ky model del mire ne qofte se i keni floket te holla, te drejta, ose me pak onde. (modelja nuk i ka floket me onde natyrale jane te bera vet).
Kujdes, po i pate floket kacurrele as mos te shkoj mendja ti presesh me kte model fare.
ky model s’ka vdekje, i thjesht, i bukur, romantik, edhe kshu duhet ti kisha prere floket. As nuk do shum koh edhe duket bukur, i shtrire, kaccurel, ose me onde.
Nese do modelin e Rihannes duhet ti kini floket e drejta, dhe po i pate pak me onde e te rralla, duket bukur sepse i shtrin pa problem dhe vetem baluket kane pune.
Me siguri ky model te garanton dashnor. Kini kujdes sepse do te duket me bukur ne qofte se i keni floket natyrale te drejta.

keshtu i kam prere un floket, dhe do kisha ngelur me e kenaqur po mos ti kisha ber me shum shkallezim mbrapa sepse kur jane kacurrela nuk rrin mire fare. E rekomandoj kete model por pa shkallzim ekstrem nga mbrapa ne qofte se i kini floket kacurrela, nese nuk i kini jepi me shkallzim sepse u jep me shum volum.

Comments

One Response to “Modele Flokesh ne Mode”

  1. adisa on July 30th, 2008 6:09 am

    une mendoj se floku i gjate shkon shum i lyer me gjyre te bardhe dhe shkon shume me nje femer te shendoshte.

Got something to say?