Fustane Mature 2009

February 14, 2009 · Print This Article

Modele fustane mature qe me pelqejne mua. Mos harroni goca, gjithmon kur shikon per nje fustan, ble nje qe i pershtatet trupit tend. Per cmimet e fustaneve, klikoni mbi foto.

Gjithmone me ka pelqyer nje fustan i tille me pjesen e kurrizit komplet jashte nuk arrita te gjej nje foto nga mbrapa. Po e gjeta do ta vendos se esht shume i bukur.

Po pate trupin elegant ky fustan duket shum i bukur. Jo vetem ne kte rast, po ne cdo rast, po e veshe trupin tend ashtu sic duhet gjithmon do te dukesh bukur! Jo te gjitha jemi elegante, te gjata, etj. Por ka shum stile te ndryshme qe i perket cdo lloj trupi.

Po pate trupin elegant ky fustan duket shum i bukur. Jo vetem ne kte rast, po ne c'do rast, po e veshe trupin tend ashtu sic duhet gjithmon do te dukesh bukur! Jo te gjitha jemi elegante, te gjata, etj. Por ka shum stile te ndryshme qe i perket c'do lloj trupi.

Dhe ky esht shum i lezecem po u vesh me shije.

Dhe ky esht shum i lezecem po u vesh me shije.Fustani nga Jovani Design

Ky fustan esht kopja e nje fustani qe ka veshur Eva Langoria tek nje red carpet event. Esht shum i lezecem edhe elegant per cdo mbremje. klikoni mbi foton per cmimet e fustanit.

Ky fustan esht kopja e nje fustani qe ka veshur Eva Langoria tek nje red carpet event. Esht shum i lezecem edhe elegant per c'do mbremje. klikoni mbi foton per cmimet e fustanit.

Ky fustan esht modeli tipic nga Jovani. Fustanet me lule abstrakte jane shume ne mode kete stine.

Ky fustan esht modeli tipic nga Jovani. Fustanet me lule abstrakte jane shume ne mode kete stine.

per maturat Shqipetare ky fustan esht BOMBE! Shumicat e maturave behen ne korrik edhe gocat jane te nxira nga djelli, ngjyra e bardh e ketij fustani rezullon e duket fantastike!

per maturat Shqipetare ky fustan esht BOMBE! Shumicat e maturave behen ne korrik edhe gocat jane te nxira nga djelli, ngjyra e bardh e ketij fustani rezullon e duket fantastike!

Dhe nje foto nga mbrapa sepse esht akoma me i bukur.

Dhe nje foto nga mbrapa sepse esht akoma me i bukur. Fustani nga La Femme

Ky fustan i jep kuptim fjales SEKSI, edhe modelistja me ngjan se esht Miss Kosova

Ky fustan i jep kuptim fjales SEKSI, dhe jo se e ka veshur bukuroshja Shqiptare

Pamja nga mbrapa.

Pamja nga mbrapa. Fustani nga Sherri Hill

Dhe nje tjeter nga La Femme.

Dhe nje tjeter nga La Femme.

Kini kujdes me sandalet. Mos i kombinoni me fustanin sepse duket si kur ishim femi e veshnim kukullat komplet me nje ngjyre. Disa kepuce ngjyre ergjendi se kombinojne me guret e pjeses se kurrizit, edhe nje cante te vogel ngjyre ergjendi te kombinoje me kepucet.

Kini kujdes me sandalet. Mos i kombinoni me fustanin sepse duket si kur ishim femi e veshnim kukullat komplet me nje ngjyre. Disa kepuce ngjyre ergjendi se kombinojne me guret e pjeses se kurrizit dhe bizhuterite, edhe nje cante te vogel ngjyre ergjendi te kombinoje me kepucet.

Ja dhe top modelja Shqipetare me nje fustan nga Jovani

Ja dhe top modelja Shqipetare me nje fustan nga Jovani

Sa te Bukura Miset tona! E zbukuron fustanin aq me shum

Sa te Bukura Miset tona! E zbukuron fustanin aq me shum

Ngjyre shum e embel edhe guret tek gjoksi jane fantastik!

Ngjyre shum e embel edhe guret tek gjoksi jane fantastik!

Super elegant! Fustan princeshe

Super elegant! Fustan princeshe nga Sherri Hill Pagent.

Vizitoni kete teme perseri sepse modele te tjera do shtohen se shpejti.

Comments

14 Responses to “Fustane Mature 2009”

 1. rina on February 15th, 2009 4:45 am

  shum te mira fustan shuma po polqena

 2. carrok on February 23rd, 2009 4:32 pm

  shume te bukura te gjith fustanet

 3. pesaa on February 25th, 2009 2:41 pm

  shum nice fustanet e sidomos ne trup te bukuroshes shqiptaree

 4. shpresa on March 13th, 2009 10:09 am

  shum t’bukur t’gjith fustanat

 5. x-persona on March 27th, 2009 3:01 pm

  krejt te mir veq qaj i ngjyr roz(pembe) shum i mir

 6. arta on March 29th, 2009 6:44 am

  Fustana shumë të bukur.Komplimente

 7. florentina on April 1st, 2009 8:09 am

  fustani i bardh um ka pelqu shume edeh ku eshet gjikjo shitore

 8. florentina on April 1st, 2009 8:14 am

  fustanat ma te mire i kishi ju ne bot veq a bon me dit ku eshet qiku ven edhe ku gjendet ne cilin qytet
  te vi te blej ni fustan se um kane pelqy shume shume shume
  edhe kush i ka qep durt i lumeshin bravo

  shume mire shume mire

  bravo bravo bravo bravo
  durt ju lumeshin brevoooooooooooooooo

 9. florentina on April 1st, 2009 8:15 am

  Fustana shumë të bukur.Komplimente

 10. florentina on April 1st, 2009 8:17 am

  shum nice fustanet e sidomos ne trup te bukuroshes shqiptaree

  shpresa on March 13th, 2009 10:09 am

 11. Moza on April 5th, 2009 5:58 am

  Teper te mira fustaner Sidomos i 12-dheti Ma i miri :D

 12. aulona on April 8th, 2009 5:27 pm

  te gjithe fustanat e mir ishin te gjith por ma se shumti me pelqej i treti dhe i katerti

 13. dardanna on April 18th, 2009 12:09 pm

  kejt te mirrr shum ama i 3 edhe i 6 shuuuum po me pelqejnn

 14. ermiraa on April 28th, 2009 3:40 am

  shum shum te bukura po mundohuni edhe me te bukura teti beni hehe nice nice

Got something to say?