Gezuar Shen Valentinin : Happy Valentines Day

February 14, 2009

Moda e fundit e kepuceve per kete stine

October 18, 2008

Keto sandale me kujtone Karamelet nga ngjyra e tyre.

Keto sandale me kujtone Karamelet nga ngjyra e tyre.

Ngjyra me eksplosive ne mode tani

Ngjyra me eksplosive ne mode tani

Si gjith kete vit, sandale me pamje gladiatore jane numer nje

Si gjith kete vit, sandale me pamje gladiatore jane numer nje

Po vjen dimri e seshte e then se do veshesh cizme llastiku. Keto cizme te mbajne ngrohte, te thare, edhe sigurisht ne mode.

Po vjen dimri e s'eshte e then se do veshesh cizme llastiku. Keto cizme te mbajne ngrohte, te thare, edhe sigurisht ne mode.

Tani kane dalur perseri maja latrore edhe keto jane ideale per kete stine.

Tani kane dalur perseri maja katrore edhe keto jane ideale per kete stine.

As nuk duan pershkrim, jan shume te bukura!

As nuk duan pershkrim, jan shume te bukura!

Keto kepuce jane shume te preferuara sepse kombinohen me cdo gje, sidomos me skinny jeans.

Keto kepuce jane shume te preferuara sepse kombinohen me c'do gje, sidomos me skinny jeans.

Keto Platforms me ngjyren time me te preferuar e me ne mode per kete vjesht/dimer e kane taken 4 1/2 edhe jane HOT! JENNA

Keto Platforms me ngjyren time me te preferuar e me ne mode per kete vjesht/dimer e kane taken 4 1/2" edhe jane HOT!

Fashion apo fetish?

September 28, 2008

Një mjet që tërheq vëmendjen e meshkujve, një armë e fortë joshjeje për femrat, taka e hollë mbetet në majë të preferencave. Përkrah balerinave të sheshta, të rrumbullakëta e të sigurta, në pasarela sfilojnë përherë këpucët e larta turbulluese. Ekstreme, provokuese e marramendëse

Shkopi i hollë mitik poshtë thembrës është një fiksim i përhershëm i femrave. Mjafton një dhjetëshe centimetrash për t’u zhvendosur në një dimension tjetër, ku këmbët bëhen shumë të gjata dhe burrat të bien në këmbë.

Në anën tjetër, takat e larta nuk u japin marrje mendsh vetëm atyre që i veshin. Përkundrazi, bëhet fjalë për një çoroditje të lehtë, nga e cila pak meshkuj mund të mos preken. Me pasoja të paparashikueshme. Nga teknomanët, që nuk kanë nguruar të lidhin fetishin e hi-tech-un, duke krijuar pajisje të frymëzuara nga kjo temë, deri në rastet më të skajshme. Në Londër, për shembull, një burrë sulmon hirushet e tij në rrugë për t’u marrë këpucët me taka shumë të larta. Po t’ju bjerë rasti të shkoni në Londër dhe një i çmendur ju rrëmben këpucët, mos u shqetësoni: është një maniak i fiksuar pas këpucëve. Cili qytet do ishte më i përshtatshëm se Londra për të kënaqur këtë mani?

 

Takat janë fetishi botëror numër një

 

Këmbët janë pa dyshim objekti më popullor i dëshirës seksuale. Paralelisht, këpucët janë elementi i fetishit që zgjat më shumë dëshirën.

Në bazë të shijes mbizotëruese mbi preferencat seksuale, këmba (dhe veçanërisht gishtat) janë objekti më ngacmues i dëshirës. 47% e personave të pyetur në botë pranojnë se parapëlqejnë këtë pjesë të trupit mbi të gjitha pjesët e tjera, që ngacmojnë oreksin seksual. Për sa u përket objekteve jotrupore, humbin pikë të brendshmet (12%) dhe fitojnë pozicion këpucët dhe çizmet (64%).

Sipas “Independent on Sunday”, studiuesit deklarojnë se nuk e dinë si dhe pse zhvillohen preferenca të tilla seksuale.

Cilado qoftë arsyeja e interesit të spikatur erotik për ekstremitet e trupit femëror, në kuadër të erotizmit dhe joshjes, për takat vendi i parë është absolut. “Nga këpucët me taka nis interesi për një grua, një sfidë, një mister për çdo burrë. Sepse asnjë nga ne nuk e di si do përfundojë e gjitha kjo”, është shprehur një nga aristokratët evropianë, i njohur për famën e vet prej donzhuani. Dhe i ka bërë jehonë koreografi dhe balerini i preferuar i Madonna-s, Gwen Stefani-t dhe Ricky Martin-it. “Takat janë seksi. Ka diçka intriguese, shumë çoroditëse t’i shohësh te femra. Gati një felin, absolutisht të bukura. Kur një grua mban taka, ndryshon deri dhe vështrimin. Sy depërtues, të drejtpërdrejtë, sensualë”. Nga bota e modës, Guillermo Mariotto, drejtori krijues i firmës Gattinoni, është i bindur: “Taka është seksi. Është shumë sensuale, sepse e detyron femrën të lëvizë me një lëkundje konstante. Një armë joshjeje, dominimi mbi burrat. Është sikur taka do donte të thyente me ëmbëlsi, me dhunë. Një supremaci “psikologjike”, që ka bërë pjesë gjithmonë në imagjinatën mashkullore”.

Në fund, ja dhe një citim i Madonna-s, që ka deklaruar se do preferonte një palë Manolo në vend të seksit: “Këpucët janë më të mira se seksi, sepse rezistojnë më gjatë”.

Mbulohu me gjethe

September 28, 2008

Nuk e kemi fjalën për ndonjë gjethe diku në pjesën ballore të trupit. Është fjala për dizenjon më pranverore që ka çelur nëpër copat e derdhura dhe aksesorët e stinës së bukur

Moda e kepuceve

May 16, 2008

Moda e kepuceve per kere vere ka dale kepuce e sandale me ngjyra te ndezura, neutrale, dhe sandale gladiatori.


Boutique 9

$130.00


Cansice

$69.95


Dolce Vita Madison

$136.00


Aldo Firilie

$100.00


Luichiny Soleil

$100.00


Nine West Jewelite

$93.00


Stacy

$64.99


Dolce Vita Athens

$112.00


Steve Madden Crow

$77.00

Muzik Shqip

April 4, 2008

Kjo eshte nje postim per informim faqesh, dhe per te mbushur kategorite.

Ne kemi disa faqe per muzik shqip te cilat jane: