Gezuar Shen Valentinin : Happy Valentines Day

February 14, 2009

Fustane Mature 2009

February 14, 2009

Modele fustane mature qe me pelqejne mua. Mos harroni goca, gjithmon kur shikon per nje fustan, ble nje qe i pershtatet trupit tend. Per cmimet e fustaneve, klikoni mbi foto.

Gjithmone me ka pelqyer nje fustan i tille me pjesen e kurrizit komplet jashte nuk arrita te gjej nje foto nga mbrapa. Po e gjeta do ta vendos se esht shume i bukur.

Po pate trupin elegant ky fustan duket shum i bukur. Jo vetem ne kte rast, po ne cdo rast, po e veshe trupin tend ashtu sic duhet gjithmon do te dukesh bukur! Jo te gjitha jemi elegante, te gjata, etj. Por ka shum stile te ndryshme qe i perket cdo lloj trupi.

Po pate trupin elegant ky fustan duket shum i bukur. Jo vetem ne kte rast, po ne c'do rast, po e veshe trupin tend ashtu sic duhet gjithmon do te dukesh bukur! Jo te gjitha jemi elegante, te gjata, etj. Por ka shum stile te ndryshme qe i perket c'do lloj trupi.

Dhe ky esht shum i lezecem po u vesh me shije.

Dhe ky esht shum i lezecem po u vesh me shije.Fustani nga Jovani Design

Ky fustan esht kopja e nje fustani qe ka veshur Eva Langoria tek nje red carpet event. Esht shum i lezecem edhe elegant per cdo mbremje. klikoni mbi foton per cmimet e fustanit.

Ky fustan esht kopja e nje fustani qe ka veshur Eva Langoria tek nje red carpet event. Esht shum i lezecem edhe elegant per c'do mbremje. klikoni mbi foton per cmimet e fustanit.

Ky fustan esht modeli tipic nga Jovani. Fustanet me lule abstrakte jane shume ne mode kete stine.

Ky fustan esht modeli tipic nga Jovani. Fustanet me lule abstrakte jane shume ne mode kete stine.

per maturat Shqipetare ky fustan esht BOMBE! Shumicat e maturave behen ne korrik edhe gocat jane te nxira nga djelli, ngjyra e bardh e ketij fustani rezullon e duket fantastike!

per maturat Shqipetare ky fustan esht BOMBE! Shumicat e maturave behen ne korrik edhe gocat jane te nxira nga djelli, ngjyra e bardh e ketij fustani rezullon e duket fantastike!

Dhe nje foto nga mbrapa sepse esht akoma me i bukur.

Dhe nje foto nga mbrapa sepse esht akoma me i bukur. Fustani nga La Femme

Ky fustan i jep kuptim fjales SEKSI, edhe modelistja me ngjan se esht Miss Kosova

Ky fustan i jep kuptim fjales SEKSI, dhe jo se e ka veshur bukuroshja Shqiptare

Pamja nga mbrapa.

Pamja nga mbrapa. Fustani nga Sherri Hill

Dhe nje tjeter nga La Femme.

Dhe nje tjeter nga La Femme.

Kini kujdes me sandalet. Mos i kombinoni me fustanin sepse duket si kur ishim femi e veshnim kukullat komplet me nje ngjyre. Disa kepuce ngjyre ergjendi se kombinojne me guret e pjeses se kurrizit, edhe nje cante te vogel ngjyre ergjendi te kombinoje me kepucet.

Kini kujdes me sandalet. Mos i kombinoni me fustanin sepse duket si kur ishim femi e veshnim kukullat komplet me nje ngjyre. Disa kepuce ngjyre ergjendi se kombinojne me guret e pjeses se kurrizit dhe bizhuterite, edhe nje cante te vogel ngjyre ergjendi te kombinoje me kepucet.

Ja dhe top modelja Shqipetare me nje fustan nga Jovani

Ja dhe top modelja Shqipetare me nje fustan nga Jovani

Sa te Bukura Miset tona! E zbukuron fustanin aq me shum

Sa te Bukura Miset tona! E zbukuron fustanin aq me shum

Ngjyre shum e embel edhe guret tek gjoksi jane fantastik!

Ngjyre shum e embel edhe guret tek gjoksi jane fantastik!

Super elegant! Fustan princeshe

Super elegant! Fustan princeshe nga Sherri Hill Pagent.

Vizitoni kete teme perseri sepse modele te tjera do shtohen se shpejti.

My Favorite Things

January 28, 2009

If you are interested in any of these items just click on the image and it’ll send you to the direct site. Please don’t comment on the models appearance.. I can’t pick the models I go on what they are wearing.

Ive wanted this coat for a very long time and I got it as a Christmas gift. I have to say, if you are a slim girl like me, you would love this coat. It fits like a glove and its very cute! If you are interested, just click on the picture itll send you to the designers site.

I've wanted this Soya and Kyo coat for a very long time and I got it as a Christmas gift. I have to say, if you are a slim girl like me, you would love this coat. It fits like a glove and its very cute! If you are interested, just click on the picture it'll send you to the designer's site.

I will not stop harrassing my mom untill she makes this for me.

I will not stop harassing my mom until she makes this for me.

Different and super cute.

Different and super cute.

Cant ever go wrong with a black skirt. My personal prefferece is Pencil-ish looking skirts for serious occasions, but on lighter occasions with friends calls for a fun skirt like the one below =D.

Can't ever go wrong with a black skirt. My personal prefferece is Pencil-ish looking skirts for serious occasions, but on lighter occasions with friends calls for a fun skirt like the one below =D.

I once read that if you do show legs.. make sure u dont show too much at the top. If you show more of your upper part of your body (your boobs & shoulders) then its probably a good idea to go with pants or something no highter than your knee. I always try to keep this in mind because sometimes us girls have the tendency to go all out... it doesnt look very classy most of the time.

I once read that if you do show legs.. make sure u don't show too much at the top. If you show more of your upper part of your body (your boobs & shoulders) then its probably a good idea to go with pants or something no higher than your knee. I always try to keep this in mind because sometimes us girls have the tendency to go all out... it doesn't look very classy most of the time.

Its so cold right now, that i am mad at winter! I all about summer and for it, i want lost of dresses, especially embroidered dresses.

It's so cold right now, that i am mad at winter! I'm all about summer and for it, i want lots of dresses, especially embroidered dresses.

Im still young and can still pull these off why not wear them. My alternative to Boyfriend jeans.

I'm still young and can still pull these off why not wear them. My alternative to Boyfriend jeans.

I have a version of these boots, in leather. My decision to go with leather was very simple. I live in a state that gets a lot of snow. They salt everything so it doesnt freeze. If i got a suede pair they would get super dirrty. Being that i wear mine very often i went with leather.

I have a version of these boots, in leather. My decision to go with leather was very simple. I live in a state that gets a lot of snow. They salt everything so it doesn't freeze. If i got a suede pair they would get super dirrty. Being that i wear mine very often i went with leather.

Nothing needs to be said. they are just super hot

Nothing needs to be said. they are just super hot

Must have scarfs! I do not care what enyone says I love these things! they are soo cute and comfy. I love winter scaves too i have a few hand knitted ones.

Must have scarfs! I do not care what anyone says I love these things! they are super cute and comfy. I love winter scarves too i have a few hand knitted ones.

I was never a watch person, but this i like... a lot

I was never a watch person, but this i like... a lot

Cant hurt to have more rings. I had a lady in my class that had this ring in gold and it looked very good.

Can't hurt to have more rings. I had a lady in my class that had this ring in gold and it looked very good.

I love these, cant ever go wrong with diamod studs.

I love these, can't ever go wrong with diamond studs.

I am a college student and i hate bagpacks, so with that said, I have a bunch of huge bags that i put my books in. This one in particular i got for $24. The picture i found randomly online because i wanted to put the exact one i have. I love it because of the color =D

I am a college student and i hate bagpacks, so with that said, I have a bunch of huge bags that i put my books in. This one in particular i got for $24. The picture i found randomly online because i wanted to put the exact one I have. I love it because of the color =D

Ngrohtë, ngrohtë, ngrohtë

January 11, 2009

PDF Shtypni e-mail

Duhet blerë menjëherë sapo hyn vjeshta. Sepse një xhup me pupla është shpëtimi i vetëm i viteve të ftohta. Pastaj është edhe shumë fashion e me të mund të dukesh vajza më trendy

Rregulli 1: Mos prit kurrë që temperaturat të bien për të blerë një xhup me pula kundër të ftohtit. Vështrimi ironik i shitëses, ndërsa ju komunikon e kënaqur se prej kohësh xhupat me pupla janë mbaruar, do të të bindë njëherë e përgjithmonë se nuk duhet ta përsëritësh këtë gabim.

Rregulli 2: Mos e konsidero kurrë më si një veshje sportive që mbahet vetëm me këpucë tenisi. Modelet e fundit janë trendy dhe funksionale në të njëjtën kohë, në mënyrë që të jenë katërfish të përdorshëm: qytet-mal-ditë-natë.

Rregulli 3: Zgjidhe xhupin me pupla në një ngjyrë neutrale në linjë me tonet e gardërobës tënde. Shfrytëzoje në maksimum. Moda e këtij viti: e zezë, gri, argjend, kumbull, panna dhe e kuqe, janë ngjyrat tendencë. Mund të blesh edhe një të dytë gjatë periudhës së uljeve.

Për më tepër, orientohu si më poshtë: prerje që nxjerrin në pah format femërore, shpesh të ngushta në bel. Jaka peliçeje dhe butona të artë për vajzat më energjike. Ngjyra dhe xhepa stil motoçiklisti për ato që preferojnë një look më agresiv. Ose synoni mantelin. Një risi e vërtetë.

Eja mblidhuni këtu, këtu!

January 11, 2009

PDF Shtypni e-mail

Me të kuqe e me të zezë. Jo se personazhet tona janë mbledhur të gjitha bashkë për të festuar Ditën e Çlirimit. Ama e kanë zgjedhur shumë shpesh në raste mbrëmjesh apo edhe thjesht në një moment pune. E dinë mirë që e kuqja dhe e zeza nuk të lënë të gabosh

Ema zgjedh aksesorët

E veshur me një fustan të hollë të zi, aktorja Ema Andrea ka zgjedhur çantën e kuqe me shkëlqim për të krijuar kontrastin që thyen të zezën dhe kombinimin perfekt me të kuqen.

Biondeve u shkojnë të dyja

Është një rregull i pashkruar mode: për biondet, e zeza është ngjyra ideale. Dhe Rudina Magjistari e zbaton rregullin me përpikëri. Por kur shton dhe një veshje të kuqe, duket akoma dhe më e ëmbël.

Këshilla stili nga Arlinda

Ja si thyhet e zeza! Një zonjë që e di mirë se ç’është klasi, i di mirë edhe rregullat e kombinimit, ndaj Arlinda Dudaj e ka thyer efektin “kokë e këmbë me të zeza” me shall dhe geta të kuqe.

Majlinda kuqezi

E kuqe dhe e zezë: janë vetëm këto dy ngjyra që përbëjnë veshjen e Ministres së Integrimit Majlinda Bregu, por që ajo nuk ka preferuar të bëjë një ndërthurje mes të dyjave. Thjesht e ka ndarë look-un në dy pjesë, lart e kuqe dhe poshtë e zezë.

E kuqja të bën të ëmbël

Nuk mund të kishte bërë një zgjedhje më të mirë se kaq Vikena Kamenica. Një këmishë e kuqe me jakë frudash, që i jep forcë buzëqeshjes dhe e bën të duket më e ëmbël.

Flaka e flaktë

Zakonisht vajzat që këndojnë rok, vishen me të zeza. Shpesh edhe Flaka Krelani kështu vishet. Por preferon edhe veshjet e kuqe ose vishnje. Si në këtë foton këtu, ku ka ndërthurur bukur të kuqen me të zezën.

Ngjyrat që të bëjnë

Janë të dyja ngjyrat ideale për një rast mondan. Premiera e “Sex and the City” në Tiranë ishte pikërisht një rast i tillë, ku Manjola Nallbani kishte zgjedhur një fustan elegant kuqezi.

Gëzuar me kuqezi

Kush më shumë se e kuqja e bën të gëzueshme një festë? Dy spikeret e Top Channel-it kanë zgjedhur pikërisht të kuqen dhe pak të zezë për të festuar e për të pirë një gotë me miqtë. Efekti duket. Efekti i ngjyrave, jo i verës!

Një xhaketë e prerë për ty

December 2, 2008

Në gardërobën e secilës prej nesh gjendet të paktën një xhaketë. Por me siguri që nuk gabojmë nëse themi se numri i tyre mund ta kalojë edhe pesën. Xhaketë e hollë për stinën e verës, për mes-stine, për darkë, një xhaketë e drejtë, një casual, një sportive, një… zgjidh këshillat tona për të gjetur të duhurën që bën për ty…

një xhaketë për çdo trup

Çdo grua do të donte një xhaketë që i nxjerr në pah siluetën dhe e bën të duket më e hollë. Por e rëndësishme është që të bësh kujdes me përmasat. Kur zgjedh një, merr gjithë kohën e nevojshme për të vendosur. Sepse xhaketa, ashtu si edhe palltoja, reflekton personalitetin dhe stilin tënd. Është e para gjë që njerëzit shohin tek ty dhe që kujtojnë më shumë.

Nëse je e shkurtër

Shmang xhaketat shumë të gjata (do të dukeshe më e shëndoshë). Syno më mirë ato të shkurtrat, sidomos nëse je e imët. Je pak e kolme? Zgjidh një me gjatësi deri në mes të vitheve dhe të prerë në bel. Në këtë mënyrë do të dukesh më e dobët dhe vështrimi i të tjerëve do të ndalet tek beli yt shumë femëror.

Nëse je e gjatë

Duhet të gjesh një xhaketë në proporcion me gjatësinë tënde. Mëngët duhet të jenë të gjata. Mund të zgjedhësh edhe materiale me dizajn plot fantazi. Ose për shembull mund të zgjedhësh një model me brez dhe me mëngë të gjera e të gufuara, në mënyrë që të shmangësh një stil paksa të ashpër.

Nëse je e kolme

Shmang xhaketat me kuadrate dhe ato me prerje perandorake. Do të dukeshe edhe më e shëndoshë. Më shumë se sa një xhaketë të gjerë, zgjidh një të drejtë. Xhaketat e gjera janë pak më të guximshme.

Ngjyra

Të gjitha kemi një ngjyrë që na shkon më shumë se të tjerat. Për shembull, nëse ke lëkurë të zeshkët, nuancat e jeshiles dhe të verdhës do të të shkonin për shtat. Nëse ke lëkurë të çelur, duhet t’i shmangësh këto tone, sepse rrezikojnë të shuajnë ngjyrën tënde të lëkurës.

Këshilla stili

Në mbrëmje. Xhaketa vishet nga maji në tetor. Në mbrëmje vish një pas trupit për një stil chic, por edhe për t’u ndier komode. Mund t’i japësh look-ut tënd nuanca glamour duke lidhur një shall përreth qafës, një detaj shumë trendy. Nëse dëshiron ta lidhësh mbi një fustan, zgjidh një xhaketë të shkurtër ose në gjatësi mesatare.

Gjatë ditës. Për në zyrë ose thjesht për një shëtitje, xhaketa është shumë praktike. Nëse dëshiron një stil casual, lëre të hapur dhe vish një bluzë glamour poshtë. Nëse e vesh me xhinse ose pantallona të ngushta, xhaketa duhet të jetë e shkurtër, maksimumi deri sipër vitheve. Për në punë zgjidh një xhaketë me prerje të drejtë, por jo shumë të gjatë. Kujdesu që të jetë me ngjyrë, në mënyrë që të mos duket shumë mashkullore. Por nëse e preferon të gjerë, kujdes që të mos jetë shumë e shkurtër, ama në këtë rast mund t’ia lejosh vetes çdo ngjyrë.

Rrathët e përkryer

December 2, 2008

Nuk po flasim për rrathët e parajsës. Por për ata që mbahen në vesh. Që mundesh t’u besosh… përjetësisht

Vathë që mbërthehen nga një buton apo nga ata që varen sigurisht që kemi shumë, por ja që veshët tanë duket se presin që të zbukurohen me rrathë! Janë sa interesantë, aq edhe trendy dhe shumë të lashtë…

Tradicionalisht janë mbajtur nga skllavet, por në shekullin XVIII vathët rrathë dolën në modë, kur filloi t’i mbajë Maria Antoneta.

Në vitet ‘70 ishin një nga aksesorët e pazëvendësueshëm të stilit hippie. Të mëdhenj e të lehtë, kombinoheshin mrekullisht me fustanet e gjatë, që i lëvizte era…

Nuk njihet origjina e saktë e vathëve rrathë. Janë gjetur në Ur, në Mesopotami, në varret që arrijnë të dëshmojnë për një periudhë deri në vitin 2500 p. K.

Bëhej fjalë për vath-stoli, ku gdhendeshin forma gjarpërinjsh apo hëne: sipas besëtytnive, shërbenin për të mbrojtur veshët, që konsideroheshin qendra e inteligjencës dhe u lejonin shpirtrave hyjnorë të hynin në trupin e njeriut.

Ndërsa sot konsiderohen një nga shpikjet më rezistente në jetën e një femre, sepse vathët rrathë, dhe pse jo me formën më elegante ndër gjithë të tjerat, janë një aksesor që mund të shoqërojë çdo lloj stili: nga ai i vajzave të veshura me xhaketa lëkure, deri te zhveshja e supeve nga fustanet elegantë bust. Dhe ashtu si i kemi parë të përhapur në vitet ‘90, ashtu edhe sot nuk çuditemi tek ia shohim një personazhi të njohur. Të përshtatshme sipas llojit për jetën e përditshme, por edhe për skenë, të kombinueshme me flokë të mbledhur fort topuz apo të derdhur mbi supe, vathët rrathë duket se rrethojnë idenë gjeniale, përgjigjen e saktë për të bërë përherë tendencë.

1. Trinity… Unaza me 3 lloje ari e Cartier vjen në version vathësh rrathë me diamante

2. Si një lavjerrës, kuarci lëkundet dhe thyen dritën…

3. Të frymëzuar nga stolitë tibetiane, rrathët e Diane von Furstenberg japin një look hippie chic

4. Të thjeshtë rrathët Dinh Van, 100 % ar i verdhë

5. Rrathët “Attrape-moi si tu m’aime” nga Chaumet. Si t’u rezistosh këtyre rrathëve diamantesh, të punuar në formë merimange?

6. Perlat e kuqe lëkunden në çdo lëvizje të kokës…

7. Bulgari u ka varur rrathëve shenjat dalluese të linjës së vet

8. Kontornoja prej diamantesh nënvizon pastërtinë e rrathëve Adamence

9. Mbaje vath në vesh: rrathët brendashkruhen një figure kënddrejtë

10. Lakuriqët e natës prej diamanti kanë ngecur në rrathët e Lydia Courteille. Ja si mund të shndërrohesh në një catwoman

11. Rrathët “Camélia Ajouré” prej ari të verdhë 18-karatësh nga Chanel Joaillerie

Veshje alla 4 stinët

December 2, 2008

Kujdes kur të hiqni nga dollapi rrobat e verës dhe të nxirrni të trashat e vjeshtës. Disa edhe mund t’i lini, që te këmishët transparente e deri tek fustanet prej mëndafshi. Mund të vishen edhe tani. Ja se si…

Këmishë transparente me lule

Në verë: ishte mbulesa e vetme e trupit për të pirë një aperitiv mbi një barkë.

Në vjeshtë: Miss Sixty na kthen në vitet ‘70: këmisha futet tek xhinset me bel të ulët dhe mbulohet deri diku me një triko të punuar rrallë. Një kapelë në kokë e plotëson look-un vjeshtor.

Fustan stil tullumbace me prerje perandorake, pa mëngë

Në verë: ka qenë guri me fat për të nxjerrë në pak dekoltenë dhe shpatullat e bronzta nga plazhi.

Në vjeshtë: Blugirl Blumarine luan me të kundërtat dhe e ngroh fustanin stil dolce vita me një palë doreza leshi, me geta dhe një bluzë të trashë me golf.

Këmishë e lehtë me fantazi lulesh

Në verë: ka bërë figurën e saj të bukur në qytet, me tisin e lehtë dhe të shkujdesur, perfekte edhe për të shkuar në zyrë.

Në vjeshtë: Diane von Furstenberg e lë të dalë nga një xhaketë trekuart super të qëndisur me hapje të madhe dhe një rrip të hollë në bel.

Pantallona të shkurtra me temina të zeza

Në verë: kemi kërcyer me to në diskotekë me një bluzë të hollë ose bust të ngjitur pas turpit.

Në vjeshtë: Enrico Coveri vazhdon të ndezë dëshirën për të kërcyer me një stil punk-fetish, kombinuar me bluzën dhe këmishën shumëngjyrëshe, që bën kontrast me dorezat.

Bluzë mëndafshi gri-perlë

Në verë: ka zgjidhur jo pak probleme edhe në qytet, kombinuar me një fund të hollë ose një palë pantallona me prerje mashkullore.

Në vjeshtë: Emanuel Ungaro e mbulon me një xhaketë rozë të butë që lihet e hapur, për të vënë theksin tek dekolteja, që nxirret në pah nga një palë reçipeta në formë ballkoni.

Fustan-këmishë prej sateni, me fruda mbi dekolte

Në verë: pati momentin e vet të lavdisë alla Amy Winehouse për sexy-party në plazh.

Në vjeshtë: Frankie Morello-n e sheh akoma të veshur edhe në stinën e ftohtë me një peliçe me viza horizontale, me stil paksa retro.

Mini kaftan etnik me mëngë të fryra

Në verë: veshur me xhinse, i dha look-ut një prekje alla vitet ‘70.

Në vjeshtë: Just Cavalli e interpreton me geta të leoparduara dhe një kapelë të gjerë prej shajaku të zi, që do të theksojnë ana tënde chic, duke e braktisur thuajse tërësisht çdo referim folk.

Maksi-këmishë e stampuar

Në verë: ka qenë protagoniste e festave të detit, duke na dhuruar një pamje prej dive.

Në vjeshtë: mund të vishet edhe në pasditen e vonë, me kusht që të çmitizohet, siç bën Laura Biagiotti, me një triko të butë e të bollshme, pa jakë dhe me xhepa.

Mbi xhaketën time gri

December 2, 2008

Ka mbaruar stina e ngjyrave. Bashkë me ditët gri, vjeshta sjell edhe veshjet me tone të zbehta.

Por që nuk të jep hije aspak të tillë nëse zgjedh modelin e duhur dhe e kombinon me aksesorët e duhur. Është serioze, elegante, chic. Është grija ngjyra dominuese e ditëve gri.

Fustani, kthim në stil

November 12, 2008

Ka frymëzuar të gjithë stilistët dhe ka çmendur të gjitha yjet që e veshin, si gjatë ditës ashtu edhe nëpër mbrëmjet mondane. Sigurisht, duke e shoqëruar me aksesorët e duhur. Fustani me model bust është ai që të duhet në çdo rast  

U imponua ngadalë, në mënyrë diskrete, me hapa elegantë, por ndërkohë arriti të bëhej kulti i vitit 2008. Fustani-bust i ka magjepsur të gjitha dhe është kthyer në modelin më të preferuar. Sepse është një veshje klasike, por edhe trendy.

 

Një klasik gjithmonë fashion

Fustani bust ka shumë avantazhe. Para së gjithash, vë në pah pjesën më të bukur të trupit femëror: shpatullat. Pastaj mund të vishet fare thjesht: me ose pa bizhuteri.

 

Nuk të pëlqejnë takat e larta? Të jesh e sigurt se edhe me balerina do dukesh shumë mirë. Fustani me model bust është mjaft fashion vetë. Nuk ka nevojë për t’u kompletuar. E si të mos mjaftonte kjo, ka edhe një sharm të parezistueshëm rétro… ja pse na pëlqen aq shumë.

 

Cili bën për ty?

Mos u shqetëso; fustanin me model bust mund ta veshim të gjitha. Nëse ke gjoks të vogël, zgjidh një model që nuk rri shumë ngjitur pas trupit. Nëse ke gjoks të bollshëm, fustani duhet të jetë prej organze ose çfarëdolloj cohe tjetër që të garantojë njëfarë mbështetjeje. Nëse ke shpatulla shumë të gjera, një model i gjatë dhe i derdhur do të të ndihmojë që të spostosh shikimet nga pjesa e sipërme e trupit. Nëse je pak e mbushur, prerjet në formë tullumbaceje fshehin kilet e tepërta dhe i japin një nuancë rétro stilit tënd. Modelet tub modelojnë linjat. Nëse je e gjatë, zgjidh një gjatësi maksi, shumë në modë këtë sezon. Nëse je e vogël në trup, kujdes nga efekti “thes me patate”; zgjidh me mirë një model të shkurtër.

Next Page »